Akcesoria do kominów Brata

NPB

Brata mocowanie dachowe MD-200

Ocena
Kod produktu: BE-MD200
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
440,00 zł 440,00 zł 440.00 szt.

Opis

System Mocowania Dachowego MD-100, MD-200

 
 

Każdy komin jako konstrukcja samonośna nie powinien być trwale połączony z jakimkolwiek innym elementem konstrukcyjnym budynku. Począwszy już od pierwszego pustaka należy zachować odpowiednie odległości między kominem a znajdującą się w najbliższym sąsiedztwie ścianą. Przy czym odległości te dla ścian niepalnych powinny wynosić od 0,5 do 1 cm, natomiast w przypadku ścian palnych, np. z drewna, odległość ta wynosić powinna minimum 5 cm. Zasadę tę stosuje się w odniesieniu do całej wysokości komina.

smd01a.jpg

Z drugiej jednak strony należy zadbać o jego stabilizację, którą uzyskuje się tworząc tak zwane punkty podparcia. W zdecydowanej większości przypadków pierwszym, naturalnym punktem podparcia jest strop. Tam też zgodnie z zasadą opisaną powyżej wykonujemy odpowiednie przejście. I podobnie jak w przypadku ścian, odległości pomiędzy kominem a konstrukcją palną wynoszą 5 cm, w przypadku stropu niepalnego ze względów praktycznych najlepiej aby te odległości z każdej strony wynosiły około 2 cm.

smd02a.jpg

Różnica między ścianą a stropem w tym aspekcie polega na tym, iż w przypadku stropu, powstałą szczelinę należy koniecznie wypełnić wełną, najlepiej taką o dużej gęstości. W przypadku ścian wypełnianie tych szczelin nie jest obligatoryjne. W przypadku wystąpienia kolejnych stropów postępujemy analogicznie.

O ile przejście komina przez strop wydaje się oczywiste, to doświadczenie i praktyka wskazują, że dużo więcej pytań i problemów pojawia się w przypadku przejścia komina przez drugi naturalny punkt podparcia, a więc więźbę dachową. Rozwiązaniem w takim przypadku może być samodzielnie wykonany tak zwany ruszt. Warunkiem jednak jego prawidłowego działania będzie zastosowanie odpowiednich rozwiązań, kompensujących występowanie w obrębie dachu dużych naprężeń, powodowanych choćby działaniem wiatru, o samoistnej pracy drewna nie wspominając. Jednak wykonanie takiego "rusztu" jest bardzo skomplikowane, dlatego polecamy gotowy, prosty w montażu system mocowania dachowego.

smd03a.jpg

  1. System jest lekki i prosty w montażu, zaopatrzony w czytelną, osobną instrukcję.
  2. Możliwy do stosowania niezależnie od gabarytów komina i odległości między krokwiami dachowymi.
  3. Odpowiednio przygotowany, tak aby kompensował występujące na dachu naprężenia.
  4. Stabilizuje komin w miejscu jego najsilniejszych wahań.

Uwaga!

System Mocowania Dachowego MD-100 przygotowany jest do montażu systemów kominowych, których długość (A) wynosi nie więcej niż 70 cm, przy rozstawie krokwi (B) również nie przekraczającym 80 cm.

System Mocowania Dachowego MD-200 przygotowany jest do montażu systemów kominowych, których długość (A) wynosi nie więcej niż 150 cm, przy rozstawie krokwi (B) nie przekraczającym 80 cm.

W przypadkach odmiennych, przed złożeniem zamówienia, należy podać szczegółowe wymiary komina, łącznie z wymiarem rozstawu krokwi, w celu dopasowania odpowiedniego rozwiązania.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl