Akcesoria do kominów Brata

NPB

Cokół ceramiki Brata

Ocena
Kod produktu: BEC
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
43,00 zł 43,00 zł 43.00 szt.

Opis

Montaż systemów kominowych rozpoczynamy zwykle od zalania pierwszego pustaka betonem.
 
Czynność tą wykonujemy z kilku powodów:
1. Zalany betonem pustak stanowi solidne oparcie dla stawianego na nim systemu kominowego.
2. Daje to możliwość bardzo istotnego na samym początku prac budowlanych wypoziomowania powierzchni pod stawianym kominem. Jest to niezmiernie ważne szczególnie w odniesieniu do prawidłowego (w pionie) klejenia elementów ceramicznych. Właściwie przygotowany poziom daje nam gwarancję prawidłowego klejenia elementów ceramicznych.
3. Likwiduje ryzyko zalania lub przytkania otworu na kratkę wentylacyjną i nie odprowadzenia nagromadzonego kondensatu lub deszczówki. Prawidłowo murowanie komina rozpoczynamy na fundamencie, na poziomie tak zwanego chudziaka.
 
Montaż systemu kominowego nie uwzględniający zalania pierwszego pustaka betonem, prowadzi do zatkania wlotu kratki wentylacyjnej.
 
Uniemożliwia to wentylowanie wełny izolacyjnej prowadząc tym samym do gromadzenia przez nią wilgoci i utratę swoich właściwości.
Zaniedbanie to z drugiej strony znacznie utrudnia lub wręcz uniemożliwia odprowadzenie kondensatu, gdyż wylot ze zbiornika znajduje się poniżej poziomu posadzki. Zastosowanie się do tej reguły czyni komin funkcjonalnym.
 
Drożna kratka umożliwia wentylowanie wełny izolacyjnej, a właściwie posadowiony zbiornik ścieku daje nam możliwość odprowadzania kondensatu i deszczówki. Jedyną obiektywną wadą takiego rozwiązania jest strata do dwóch dni roboczych, związana z koniecznością oczekiwania na wyschnięcie wlanego do pustaka betonu. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom przede wszystkim firm budowlanych, a także prywatnych inwestorów w związku z ciągle rosnącą potrzebą zwiększania wydajności pracy firma Brata wprowadziła rozwiązanie likwidujące ten problem. Odpowiedzią na to jest ich nowy wyrób.
   
Dzięki zastosowaniu gotowego cokołu nie trzeba zalewać całej przestrzeni pustaka betonem.
 
Tak przygotowany pierwszy pustak stanowi od zaraz gotową podstawę do kontynuowania prac związanych zarówno z murowaniem pustaków oraz klejeniem elementów ceramicznych komina.
 
Cokół ceramiki firmy Brata jest elementem lekkim, wykonanym z masy keramzyto-betonowej, a jego konstrukcja umożliwia łatwe i bezpieczne jego stosowanie.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl