Hydroizolacja

NPB

Hydorizolacja folia w płynie dwuskładnikowa HYDRO-DUO

Ocena
Kod produktu: HD
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
160,00 zł 160,00 zł 160.00 szt.

Opis

W SKŁAD ZESTAWU WCHODZI:
KOMPONENT A (SUCHY) – 15 KG
KOMPONENT B (MOKRY) – 5 KG

Zastosowanie:

Dwuskładnikowa folia w płynie jest elastyczną zaprawą do zabezpieczenia podłoża przed działaniem wody i wilgoci, pokrywajacą rysy i pęknięcia. Doskonała do wykonywania hydroizolacji tarasów, balkonów, łazienek, pralni basenów, przemysłowych zbiorników wodnych oraz do izolowania ścian piwnic i fundamentów. Może być stosowana na podłoża betonowe, jastrychy cementowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne. Przeznaczona jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz obiektów.

Przygotowanie podłoża:

Podłoża pod folię dwuskładnikową powinny być mocne i nośne, wolne od zanieczyszczeń organicznych, pyłów oraz tłuszczów. Rysy i pęknięcia podłoża należy naprawić. Podłoża betonowe muszą mieć co najmniej 6miesięcy, natomiast tynki cementowe i cementowo-wapienne oraz jastrychy cementowe co najmniej 4 tygodnie. Podłoża silnie nasiąkliwe należy zagruntować środkiem gruntującym.

Sposób użycia:

Dwa składniki folii należy mieszać wolnoobrotową wiertarką z mieszadłem, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny bez grudek. Odczekać 5-10 minut i ponownie wymieszać. Przygotowaną zaprawę należy nakładać na uszczelnianą powierzchnię pacą stalową lub ewentualnie twardym pędzlem, w co najmniej dwóch warstwach o grubości uzależnionej od rodzaju wykonywanej izolacji. Drugą warstwę należy nakładać po wyschnięciu pierwszej warstwy nie wcześniej jednak niż po upływie 4-5 godzin. Płytki ceramiczne można układać po 3 dniach stosując zaprawę elastyczną. Świeżo nałożoną zaprawę należy chronić przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dane techniczne:

Przyczepność do betonu: > 0,5 Mpa
Temperatura przygotowania zaprawy oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac od +5 stopni C do +25 stopni C.
Czas dojrzewania ok. 5 minut
Czas przydatności do użycia po zarobieniu wodą (przy temperaturze otoczenia +20 stopni C): ok. 1 godziny.
Zużycie:
Średnio zużywa się ok. 1,5kg/m2 dla jednej warstwy o grubości 1 mm.
Przechowywanie:
Folię dwuskładnikową należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w suchym pomieszczeniu. Okres przechowywania zaprawy wynosi 12 miesięcy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl