Hydroizolacja

NPB

Hydroizolacja folia w płynie jednoskładnikowa masa HYDRO-STOP 1,5-15kg

Ocena
Kod produktu: HS1,5-15
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
19,00 zł 19,00 zł 19.00 szt.

Opis

Zastosowanie:

Jednoskładnikowa folia w płynie jest elastyczną zaprawą do zabezpieczenia podłoża przed działaniem wody i wilgoci, pokrywającą rysy i pęknięcia. Doskonała do wykonywania hydroizolacji tarasów, balkonów, łazienek, pralni basenów, przemysłowych zbiorników wodnych oraz do izolowania ścian piwnic i fundamentów. Może być stosowana na podłoża betonowe, jastrychy cementowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne. Przeznaczona jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń i na zewnątrz obiektów.

Przygotowanie podłoża:

Podłoża pod folię jednoskładnikową powinny być mocne i nośne, wolne od zanieczyszczeń organicznych, pyłów oraz tłuszczów. Rysy i pęknięcia podłoża należy naprawić. Podłoża betonowe muszą mieć co najmniej 6miesięcy, natomiast tynki cementowe i cementowo-wapienne oraz jastrychy cementowe co najmniej 4 tygodnie. Podłoża silnie nasiąkliwe należy zagruntować środkiem gruntującym.

Sposób użycia:

Folia jest w postaci gotowej do użycia. Po otwarciu zawartości pojemnika należy dokładnie wymieszać. Nie wolno dolewać wody. Zalecane jest nakładanie minimum dwóch warstw materiału. Pierwszą warstwę zawsze nakłada się pędzlem, rozpoczynając  prace od miejsc, w których wklejone będą taśmy, narożniki i kołnierze uszczelniające. Akcesoria te zatapia się w świeżo naniesionej masie. Drugą warstwę nakłada się po całkowitym wyschnięciu pierwszej (po około 3 godzinach), używając pędzla, wałka lub pacy stalowej. Płytki można przyklejać po całkowitym wyschnięciu masy tj. po minimum 24 godzinach.

Dane techniczne:

Przyczepność do betonu: > 0,5 Mpa
Temperatura podłoża i otoczenia w trakcie prac od +5 stopni C do + 30 stopni C.
Czas otwarty pracy ok. 30 minut
 
Zużycie:
Średnio zużywa się ok. 1,5kg/m2 dla jednej warstwy o grubości 1 mm.
 
Przechowywanie:
Folię jednoskładnikową należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w suchym pomieszczeniu. Okres przechowywania zaprawy wynosi 12 miesięcy.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl