Standard

NPB

Tynk mozaikowy Bautechnik 13kg N16

Ocena
Kod produktu: TMN016
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
120,00 zł 120,00 zł 120.00 szt.

Opis

N16 (bordo, ciemny brąz, łososiowy)

DEKORACYJNY TYNK MOZAIKOWY

Służy do wykonywania dekoracyjnych i ochronnych cienkowarstwowych wypraw tynkarskich na zewnątrz i wewnątrz budynków. Zawiera starannie dobrane kompozycje barwionego kruszywa kwarcowego nadające powierzchni efektowny i ozdobny charakter.

Dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne jest szczególnie polecany do wykonywania cokołów, gzymsów oraz lamperii np. na klatkach schodowych.

Stosowany jest w technologii bezstopniowego ocieplania ścian zewnętrznych oraz do wykończenia powierzchni dekoracyjnych i detali architektonicznych na równych i odpowiednio przygotowanych podłożach mineralnych (np.: beton, tynki cementowe oraz tynki cementowo – wapienne).

ZUŻYCIE

Średnie zużycie tynku na odpowiednio przygotowanym podłożu kształtuje się na 3-4 kg / m2 dla granulacji ziarna od 0,8-1,6 mm. W celu dokładnego określenia zużycia wyrobu zaleca się przeprowadzenie prób na danym podłożu.

SPOSÓB UŻYCIA

Przygotowaną masę tynkarską należy rozprowadzić cienką, równomierną warstwą na podłożu, używając do tego celu gładkiej pacy ze stali nierdzewnej. Następnie tą samą pacą ściągnąć nadmiar tynku do warstwy o grubości kruszywa zawartego w masie lub nieco większej po czym nałożony tynk wygładzić w jednym kierunku (np. z dołu do góry) aż do uzyskania równej, gładkiej i jednolitej powierzchni. Szczególną uwagę należy zwrócić na łączenie nowego fragmentu nakładanego tynku z już nałożonym stosując zasadę "mokre na mokre".

WSKAZÓWKI DODATKOWE:

  • Proces aplikacji i wiązania tynku powinien przebiegać przy bezdeszczowej pogodzie i temperaturze powietrza od +10°C do +25 °C oraz wilgotności powietrza nie większej niż 60%.
  • Podczas realizacji robót tynkarskich zaleca się zabezpieczenie rusztowań siatkami osłonowymi w celu zminimalizowania niekorzystnie oddziałujących czynników zewnętrznych.
  • Aby uzyskać optymalne walory estetyczne, należy nakładać materiał z tego samego zamówienia. Materiały pochodzące z różnych zamówień przed użyciem należy dokładnie wymieszać.
  • Nie zaleca się stosowania tynków mozaikowych na płaszczyznach poziomych narażonych na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych.
  • Pod wpływem dużej wilgotności (deszcz, mgła itp.) na powierzchni tynku może pojawić się mleczny nalot, który z czasem zniknie bezpowrotnie. Jest to naturalne zjawisko w tego typu produktach.
  •  Świeżo nałożony tynk należy chronić aż do momentu całkowitego wyschnięcia przed opadami atmosferycznymi, bezpośrednim działaniem temperatury poniżej +10°C oraz słońca.
  •  Prace tynkarskie należy wykonywać na powierzchniach nie narażonych na bezpośrednie działanie słońca i wiatru, na podłożu o temperaturze od +10°C do +25°C.

DANE TECHNICZNE

  • Temperatura stosowania: od +10°C do +25°C
  • Temperatura podłoża: od +10°C do +25°C

UWAGA !!!

KOLORY MOGĄ NIEZNACZNIE ODBIEGAĆ OD KOLORÓW W RZECZYWISTOŚCI, A RÓŻNICE TE WYNIKAJĄ Z OSOBISTYCH USTAWIEŃ PARAMETRÓW PAŃSTWA MONITORÓW.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl